Strona główna  /  wybierz język:

PL EN

Instytut DMT

Polski Instytut Psychoterapii Tańcem i Ruchem

CYKL WARSZTATÓW Z OKAZJI 15 LECIA INSTYTUTU DMT

To właśnie Instytut DMT zapoczątkował profesjonalną ścieżkę tej metody w Polsce, uruchamiając szkolenie pod kierownictwem Penelopy Best, ówczesnej dziekan wydziału DMT Uniwersytetu Roehampton w Londynie, na bazie wieloletnich doświadczeń brytyjskich. Jubileusz przypada w 2019 roku, ale zaczynamy już niebawem. Nauczycie związani z Instytutem pokażą swój warsztat i przybliżą metody jakimi pracują, dzięki czemu będzie można doświadczyć DMT u samych źródeł.

 Wstępem do cyklu jest wrześniowy warsztat KARNI ISHAI, który jest znakiem tego, że Instytut cały czas współpracuje z profesjonalistami z całego świata. W maju 2019 przyjedzie też sama PENELOPE BEST - wtedy zaprosimy na warsztat i spotkanie z tą ważną dla DMT postacią.
w październiku 2018 cykl rozpocznie ZUZANNA PĘDZICH, która dzięki swojej konsekwencji i entuzjazmowi sprowadziła DMT do Polski. Teraz poprowadzi warsztat pt. "Multimodalne podejście w DMT" . Kolejny warsztat - „Ucieleśniony język ruchu - w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement System" poprowadzi AGNIESZKA SOKOŁOWSKA, specjalistka LBMA mająca w Polsce niewątpliwie największe doświadczenie w tej dziedzinie. Następne propozycje z cyklu to m.in.
„Symbolika ciała i metafora ruchu" z JUSTYNĄ BAJEW, „Praca z emocjami" z MAŁGORZATĄ WIŚNIEWSKĄ , „Przegląd systemów analizy i obserwacji ruchu" z KAROLINĄ BRYL , „Ruch Autentyczny" z ANNĄ KOWALSKĄ-CATALANO, „Zabawa na poważnie" z ANNĄ OLEJNIK

27-28 PAŹDZIERNIKA 2018      TANIEC, RYSUNEK I OPOWIEŚĆ W DMT warsztaty Zuzanny Pędzich

Podejście multimodalne, opisane przez prekursorkę DMT Fran Levy w latach 70-tych, umożliwia łączenie różnych form pracy ze sztuką w ramach sesji terapeutycznej. Na warsztacie przyjrzymy się możliwościom wykorzystania choreografii oraz innych form arteterapeutycznych  - rysunku, pracy z obrazem i z opowieścią, w celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa klienta, pogłębienia wglądu i ułatwienia procesu zmiany. Taniec, rysunek i opowieść mogą się wzajemnie uzupełniać, a ich zastosowanie w terapii ma głęboki sens, uruchamiając lewą półkulę i otwierając dostęp do nieświadomości, w której kryje się często zarówno  źródło problemu, jak i rozwiązanie. Zastosowanie rysunku i pracy z obrazem przez terapeutów DMT różni się od sposobu wykorzystania tych technik przez arteterapeutów. Przedmiotem zainteresowania jest nie tyle sam obraz lecz proces jego tworzenia i pojawiający się w nim ruch. Powiązanie obrazów z ruchem umożliwia ucieleśnienie wypływających z nieświadomości treści  i somatyczne ugruntowanie zmian.

O prowadzącej: Zuzanna Pędzich jest certyfikowaną psychoterapeutką i superwizorem DMT. Absolwentką wydziału terapii tancem i ruchem Uniwersytetu Roehampton w Londynie, nauczycielem w 4-letnim szkoleniu z psychoterapii tańcem i ruchem prowadzonym przez Instytut DMT, którego jest współzałożycielem. Była Sekretarzem Europejskiego Stowarzyszenia DMT w latach 2007-2010,  członkiem Komisji Etycznej EADMT. Pracuje w zawodzie od 1997 r., ma wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej w psychiatrii i w psychoonkologii. Prowadzi warsztaty rozwojowe z zakresu DMT, Ruchu Autentycznego, Tańców w Kręgu.

Warsztaty odbędą się w godzinach:
SOBOTA 10:00 - 18:00
NIEDZIELA 9:00 -14.00

KOSZT - 450 zł przy wpłacie całej kwoty do końca września, po tym terminie i/ lub w ratach - 490 zł

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić całość lub przedpłatę w wysokości 290 zł
Decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą.
Ilość miejsc jest ograniczona.
W przypadku rezygnacji zwrot wpłaty możliwy jest tylko do końca września 2018 r.

NR KONTA 80 1050 1025 1000 0090 9382 8383 ING BANK ŚLĄSKI S.A. W tytule przelewu należy wpisać swoje nazwisko oraz hasło "Warsztat Zuzanny Pędzich".

ZAPISY: Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: szkolenia@instytutdmt.pl
Wpłat należy dokonywać dopiero po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia.

7-8 GRUDNIA 2018

"UCIELEŚNIOWY JĘZYK RUCHU - w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement System" warsztaty Agi Sokołowskiej

"UCIELEŚNIONY JĘZYK RUCHU - w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement System"- Warsztat umożliwia poznanie kluczowych aspektów języka ciała w oparciu o analizę ruchu R.Labana i I.Bartenieff. LBMS stwarza niewyobrażalne możliwości eksperymentowania każdemu, kto jest zaciekawiony relacją pomiędzy ciałem, emocjami i myślami. To co dzieje się w życiu zarówno zawodowym jak i osobistym jest nierozerwalnie połączone z tym, jak się poruszamy. Poprzez ruch możemy zobaczyć, jakich wyborów dokonujemy świadomie lub nieświadomie. Intencje stają się widoczne, ucieleśnione i żywe w ruchu.
Warsztat będzie podróżą przez różne kategorie ruchu połączone z psychiką. Przyjrzymy się temu JAK się poruszamy, by odkryć nowe aspekty siebie i poszerzyć możliwości osobiste, artystyczne, terapeutyczne. Będziemy eksplorować relację pomiędzy poruszającym się Tobą a światem zewnętrznym.

Cele warsztatu:
- rozwiniesz kompetencje osobiste i zawodowe w zakresie umiejętności ucieleśnienia, empatii kinestetycznej, obserwacji ruchu i pełniejszego zrozumienia drugiego człowieka/grupy, co wpływa na wsparcie procesów rozwojowych i terapeutycznych.
- doświadczysz ustrukturyzowanego procesu pracy z przekonaniami przy wykorzystaniu zdobytej wiedzy z analizy ruchu
- Będziesz mieć możliwość spojrzenia na Twój podpis ruchowy i sprawdzić, co komunikujesz nim w relacji .

„Ruch to nie jest sama aktywność ciała, to ekspresja całego Siebie w połączeniu ze Światem"
K. Studd

Aga Sokołowska - superwizorka i psychoterapeutka tańcem i ruchem, która posiada dodatkowo kompleksowe wykształcenie i certyfikat Laban/Bartenieff International Movement Studies. Z wykształcenia akademickiego psycholog. Nauczycielka w Polskim Instytucie DanceMovementTherapy i na kursach Arterapii. Pracuje od 15 lat jako terapeutka i trenerka, grupowo i indywidualnie. Od 6 lat uczy języka ruchu i prowadzi autorskie Treningi i Grupy Świadomości: ciała, emocji, myśli i relacji oparte o podejście LabanBartenieff. Buduje Programy rozwojowe dla trenerów i nauczycieli. Współpracuje z WCIES i MSCDN i Akademią umiejętności społecznych w Warszawie. Prowadzi terapię dla osób dotkniętych chorobami psychosomatycznymi, depresją, lękami, w kryzysie, po doświadczeniach przemocy, ale też i osób, które chcą lepiej zrozumieć siebie dzięki pogłębieniu kontaktu z sygnałami płynącymi z ciała. Pracuje z pasji do autentyczności, jaką daje ruch i kontakt z drugim człowiekiem. www.agasokolowska.com

Warsztaty odbędą się w godzinach:
PIĄTEK 17:30 - 20.30
SOBOTA g. 10:00 -17.30

KOSZT - 390 zł

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić całość lub przedpłatę w wysokości 200 zł
Decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą.
Ilość miejsc jest ograniczona.
W przypadku rezygnacji zwrot wpłaty możliwy jest tylko do 5 listopada 2018 r.

NR KONTA 80 1050 1025 1000 0090 9382 8383 ING BANK ŚLĄSKI S.A. W tytule przelewu należy wpisać swoje nazwisko oraz hasło "Warsztat Agi Sokołowskiej".
ZAPISY: Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: szkolenia@instytutdmt.pl
Wpłat należy dokonywać dopiero po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia.