Strona główna  /  wybierz język:

PL EN

Instytut DMT

Polski Instytut Psychoterapii Tańcem i Ruchem

Praca zbiorowa opisująca praktykę DMT w Polsce

 

 PSYCHOTERAPIA TAŃCEM I RUCHEM Teoria i praktyka

Redakcja: Zuzanna Pędzich

Autorki rozdziałów: Izabela Guzek, Zuzanna Pędzich, Aleksandra Rayska, Justyna Torłop-Bajew, Agnieszka Sokołowska, Małgorzata Wiśniewska

Data wydania: 22 października 2013 r.

WWW: http://www.gwp.pl/12687,psychoterapia-tancem-i-ruchem-teoria-i-praktyka.html

Książkę napisały członkinie zespołu nauczycieli Instytutu DMT, całość zredagowała zaś Zuzanna Pędzich - pionierka DMT w Polsce. Dzięki lekturze czytelnicy poznają założenia i możliwości pracy metodą DMT, jej kluczowe koncepcje oraz podstawowe narzędzia pracy. Dowiedzą się, co w tańcu i ruchu jest leczące i jak powinna wyglądać sesja terapeutyczna, nauczą się pracować z trudnymi emocjami pacjenta poprzez ruch i prowadzić terapię osób z różnymi zaburzeniami osobowości. Co istotne, przekazywana wiedza teoretyczna poparta jest wieloma przykładami z praktyki, świadczącymi o skuteczności proponowanej metody.

 

PSYCHOTERAPIA TAŃCEM I RUCHEM Terapia indywidualna i grupowa

Redakcja: Zuzanna Pędzich

Autorki rozdziałów: Dominika Białas-Kopystecka, Karolina Bryl, Katarzyna Dańska, Iwona Filipowska-Obcowska, Izabela Guzek, Anna Kowalska-Catalano, Anna Kurinia, Agnieszka Lugierska, Katia Mirlina, Zuzanna Pędzich, Aleksandra Rayska, Żaneta Ryszawa, Justyna Torłop-Bajew, Agnieszka Sokołowska, Jadwiga Szubert, Małgorzata Wiśniewska

Data wydania: 22 października 2013 r.

WWW: http://www.gwp.pl/12688,psychoterapia-tancem-i-ruchem-terapia-indywidualna-i-grupowa.html

Książka stanowi uzupełnienie publikacji Psychoterapia tańcem i ruchem. Teoria i praktyka. W tomie pierwszym Autorki skupiały się na przybliżeniu czytelnikowi charakterystycznych cech metody DMT i podstawowych zagadnień z nią związanych. W tym kładą nacisk na stronę praktyczną - dzielą się swoimi doświadczeniami z praktyki klinicznej, pokazując jednocześnie różne możliwości zastosowania psychoterapii tańcem i ruchem w procesie terapeutycznym. Książka składa się z trzech części. W pierwszej opisano możliwości zastosowania metody DMT w terapii grupowej. Cześć druga zawiera przykłady użycia DMT w terapii indywidualnej dzieci, a trzecia - w terapii indywidualnej dorosłych.

Każdy rozdział to osobna historia, zawiera opis relacji terapeutycznej i procesu leczenia innego klienta czy grupy: osób cierpiących na depresję, fobie, uzależnionych, po traumatycznych przeżyciach (strata okołoporodowa, zaniedbanie w dzieciństwie, choroba). Autorki (absolwentki Instytutu DMT), dzieląc się swoimi doświadczeniami, pomysłami na prowadzenie terapii, obawami i sukcesami, przekonują, jak szerokie zastosowanie może mieć metoda psychoterapii tańcem i ruchem.

 

PATRONAT: