Strona główna  /  wybierz język:

PL EN

Instytut DMT

Polski Instytut Psychoterapii Tańcem i Ruchem

Instytut - O nas

Instytut DMT - Polski Instytut Psychoterapii Tańcem i Ruchem powstał w 2004 roku jako pierwszy w Polsce niezależny ośrodek zajmujący się kompleksowym, podyplomowym szkoleniem psychoterapeutów tańcem i ruchem. Założony został przez  Zuzannę Pędzich, Wiolettę Gajową i Marka Gajowego we współpracy z Penelope Best, ówczesną dziekan wydziału DMT na Uniwersytecie Roehampton w Londynie. Tak powstał zespół z Penelopą Best w roli dyrektora programowego, który w latach 2004-2013 wypracował 4-letni program szkolenia DMT łączący wieloletnie doświadczenie brytyjskich szkoleniowców z polskimi realiami.

Od roku 2008 jako pierwsze zagraniczne szkolenie jesteśmy afiliowani przez Brytyjskie Stowarzyszenie Terapii Tańcem i Ruchem - ADMT UK, co oznacza, że nasze szkolenie spełnia kryteria szkoleń prowadzonych na wyższych uczelniach w Wlk. Brytanii. Nasze szkolenie uzyskało także akredytację w Polskim Stowarzyszeniu Psychoterapii Tańcem i Ruchem.
Od połowy 2013 roku Instytut prowadzą Zuzanna Pędzich i Małgorzata Wiśniewska.

Celem Instytutu jest:

  • Rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej psychoterapii tańcem i ruchem (DMT), w tym prowadzenie szkoleń we współpracy ze specjalistami z Wielkiej Brytanii
  • Prowadzenie psychoterapii dzieci i dorosłych w oparciu o tę metodę
  • Współtworzenie standardów prowadzenia psychoterapii tańcem i ruchem oraz szkolenia w tym zakresie


Adres do korespondencji:
Instytut DMT - Polski Instytut Psychoterapii Tańcem i Ruchem
ul. Rybnicka 77
02-432 Warszawa